עשר טכניקות לשיפור חווית המשתמש.

כלים ומידע לשיפור חווית המשתמש UX בנכסים דיגיטליים

חווית המשתמש באתר לא פחות חשובה מקידומו

חווית משתמש וקידום

חווית המשתמש באתר לא פחות חשובה מקידומו. למעשה, היא מהווה קשר ישיר למכירות באתר. חווית משתמש שלוקה בחסר, לא תאפשר לאתר לקבל מכירות, ותוריד את הפוטנציאל הטמון בו. במילים אחרות – אם אנחנו מקבלים כ- 50 לידים בחודש, עם חווית משתמש טובה נוכל לקבל 70-80 לידים בחודש.

החשיבות של חווית משתמש טובה

חשיבותה של חווית המשתמש לא נתונה בספק, הדרישות לקורס ולמקצוע מאוד גבוהות. חשיבותה הגדולה היא בהשגת המטרות והבנת הגולשים, ובעיקר לסלול דרך לגולשים בכדאי להבין טוב יותר את המערכת, ולקבל את התשובה הטובה ביותר. כל פעולה שנעשה באתר בדגש על UX תשפר לנו את אחוזי ההמרות. המטרה הגדולה ביותר שלנו, היא למזער את כמות המכשולים הקיימים, ולתקן את הגרוע מכל. הדבר היחיד שלא נרצה להיתקל בו הוא – כאשר הגולשים תקועים או מבולבלים. זה בדרך מתבטא בנתונים אשר נראה בעת השלמת פרטי טופס, או רכישה באתר.
בעת בניית אתר חדש או שדרוגו, חווית המשתמש צריכה להילקח בחשבון. הצעדים שאליו נרצה לכוון הגולש עד להשגת המטרה. כלומר, נחיתה בדף הבית, לחיצה על כפתור מעוצב: “צור קשר”, ועד למילוי הפרטים. זוהי דוגמא לחוויית משתמש בסיסית. אז, לאחר שהבנו כמה ה- UX חשוב באתר, כעת נעבור ל- 10 הטכניקות המובילות ליצירת חווית משתמש טובה באתרי WEB.

מהי חווית משתמש בקצרה?

חווית משתמש היא שילוב של פעולות אשר משפיעות על הגולש בעת התהליך. בין אם הוא מחפש מידע, שירות, או מוצר ספציפי באתר. חווית משתמש ראויה מסוגלת להשפיע על החלטותיו של הגולש בצורה די משמעותית. עקב כך, מסוגלת לתרום לנו ולהוציא אותו מגולש ללקוח פוטנציאלי.
תחשבו על זה כך – ישנו ספר שאתם קוראים, ומן הסתם הספר מחולק לעשרות דפים. בין דף לדף, בין הנושאים, הקוראים בעצם עוברים איזה שהוא תהליך. התהליך הזה נקרא: “חווית משתמש”, או במונח המקצועי ביותר – User Experience (קיצור של UX).
חווית המשתמש משלבת בין עיצוב, אלמנטים, וטקסט. מדובר בכלים חיוניים אשר כל סוכנות דיגיטל המתמחה בשירותי קידום אתרים בגוגל חייבת להכיר. אז… איך ניצור חווית משתמש טובה באתר? בהמשך…

10 טכניקות לשיפור חווית המשתמש באתר

1. אל תנסו להמציא את הגלגל מחדש

אל תנסו להמציא את הגלגל מחדש – הרבה פעמים אנו שומעים את המושג הזה, אך חשיבותה באמת משמעותית. כל מה שאנו אומרים הוא לא להמציא דברים מחדש, אנו רוצים להיות מאוד ייחודיים, אך יחד אם זאת אנו עשויים ליפול. כמעט בלתי אפשרי לשנות הרגלים של אנשים, אל תנסו להיות מתוחכמים או יצירתיים כשלא צריך. במצבים מסוימים נעשה זאת, ועדיין, יש דברים שחייבים להישאר כמו שכתוב בספר. לדוגמא, אם אנשים רגילים שהלוגו נמצא בצד ימין, התפריט הראשי למעלה, קישורים לרשתות החברתיות בפוטר או מעל האדר, אז נרצה להשאיר את הדברים ה- “קבועים” כפי שהם, ולא לשנות אותם או את מיקומם בצורה דרסטית. זה עשוי להוביל לחוויית משתמש גרועה, ולבלבל את מחשבותיהם.

דוגמא נוספת: היא בעצם באתר שנתקלנו בו, שהתפריט נמצא אך בשביל להציגו יש צורך בלחיצה. דבר אשר מוביל לאי וודאות, ולחוויית משתמש גרועה.

בקיצור, אנו צריכים להוביל את הגולש, להראות לו את הדרך, אך לזכור לשמור על הכללים כפי שהם. את ההתאמות הקטנות והייחודיות שלנו אנו יכולות לעשות אבל מבלי לפגוע בהרגל הישן והמוכר של הגולשים.

2. פחות עומס יעשה לכם טוב

נתקלנו בהמון אתרים אשר ממש: “צועקים”, רוצים תשומת לב. אל תשתמשו בגופנים צעקניים מידי, באנימציות ברמה אגרסיבית, והכי חשוב – אל תנסו להעמיס יותר מידי. בסופו של עניין, אתרים לא מאורגניים, עמוסים, יקבלו תגובה מצד המשתמש: “לאיפה הגעתי לעזעזל?!”. למעשה, מדובר באתרים שמנסים להיראות הכי טוב, ונכשלים בדרך. אתר מעוצב בצורה שגויה, הוא אתר שלא ראוי להתייחסות. אנו מבינים שאתם מעוניינים באתר שנראה מיליון דולר, אתר אסטטי, אבל אתר עמוס הוא אתר שנראה לא טוב, שמרחיק משתמשים, ושייצור בעיה שבסופה תגרור אתכם לעלויות כסף רבות.

3. הדגישו את העיקר ולא את התפל

כבעלי עסק, אני יודעים טוב מאוד שהזירה הישראלית היא זירה של תן וקח. כלומר, שהגולשים מנסים למצוא את המידע, השירות או המוצר, בצורה המהירה ביותר. זאת מסיבות שונות כמו: עצלנות, חוסר בזמן, ועייפות ממושכת. במטרה להתמודד עם התופעה, נדגיש את העיקר. בין אם זה כפתורים, קישורים, ואפילו תמונות גרפיות. המטרה שלנו היא להדגיש דברים שיגרמו לגולשים לשים לב אליהם בצורה יותר טובה. אם ההינו רוצים ליידע את הגולשים שבחודש הזה יש לנו מבצעים מיוחדים, נוכל לעשות זאת בתמונה מעוצבת, ורצוי שתהיה בסליידר כמה שיותר קרוב להאדר. ואם למשל ההינו רוצים להבליט כפתור ליצירת קשר, ההינו מוסיפים לו אייקון, צבעי רקע, וכמובן מעברי אנימציה נחמדים. כל זאת תוכלו לעשות באמצעות אלמנטור, או שימוש ב- CSS. כמו כן, וודאו שכל השינויים נראים טוב גם בנייד ולא רק בדסקטופ.

4. מחקו מילים שאינן משמעותיות

כיום, במדינתנו הקטנה, וגם בעולם כולו. אנשים נוטים “לסרוק” מאשר לקרוא. לכן, חשבו היטב על הפסקאות, על בחירת המילים בדף הבית, והסירו מילים שאינן רצויות או חשיבותן קטנה לגולשים. חשבו מה באמת עוזר לגולשים, ממה אכפת להם. במילים אחרות – הפחיתו בכמות התוכן, והתרכזו יותר בעיקר. למשל, ראינו המון אתרים עם דפים המתייחסות לשירות ספציפי. לדוגמא – מנעולן בחיפה. לגולשים לא באמת מעניין איך לבחור מנעולן (אלה אם כן כתבתם ממש הברקה), וגם לא על “הצורך במנעולן”. אלה יותר על השירות, מה נכלל במחיר, וקצת על בעל המקצוע. חשבו להציג גם איזה סרטון או תוכן חזותי בעל ערך, כמו: תמונות, מצגות, קטעי וידאו, אינפוגרפיה, ואולי איזה GIF נחמד. זכרו לא להגזים ובצעו איזון נכון בין מלל (טקסט) לבין תוכן חזותי (מראה).

5. ניווט באתר

אל תנסו להמציא את הגלגל מחדש – הרבה פעמים אנו שומעים את המושג הזה, אך חשיבותה באמת משמעותית. כל מה שאנו אומרים הוא לא להמציא דברים מחדש, אנו רוצים להיות מאוד ייחודיים, אך יחד אם זאת אנו עשויים ליפול. כמעט בלתי אפשרי לשנות הרגלים של אנשים, אל תנסו להיות מתוחכמים או יצירתיים כשלא צריך. במצבים מסוימים נעשה זאת, ועדיין, יש דברים שחייבים להישאר כמו שכתוב בספר. לדוגמא, אם אנשים רגילים שהלוגו נמצא בצד ימין, התפריט הראשי למעלה, קישורים לרשתות החברתיות בפוטר או מעל האדר, אז נרצה להשאיר את הדברים ה- “קבועים” כפי שהם, ולא לשנות אותם או את מיקומם בצורה דרסטית. זה עשוי להוביל לחוויית משתמש גרועה, ולבלבל את מחשבותיהם. דוגמא נוספת: היא בעצם באתר שנתקלנו בו, שהתפריט נמצא אך בשביל להציגו יש צורך בלחיצה. דבר אשר מוביל לאי וודאות, ולחוויית משתמש גרועה. בקיצור, אנו צריכים להוביל את הגולש, להראות לו את הדרך, אך לזכור לשמור על הכללים כפי שהם. את ההתאמות הקטנות והייחודיות שלנו אנו יכולות לעשות אבל מבלי לפגוע בהרגל הישן והמוכר של הגולשים.

6. תפריט צף

באתרי וורדפרס ישנם תבניות שלא תומכות וכאלה שכן. כדאי שהגולש ידע איפה הכל נמצא. ואם באיזה שהוא שלב, הוא ירצה להגיע לעמוד “מכתבים \ תודות”, הוא יוכל לעשות זאת בצורה קלה ונוחה. שימוש בתפריט צף, בדרך כלל תסייע ותשאיר אצל הגולש התרשמות נכונה.

7. השתמשו במגה תפריט

דרך נוספת להרוויח מכל הסיפור, היא שימוש בתפריטי מגה בתפריט המשני. תוכלו לראות שימוש נכון בתפריט מגה באתר הקניות הגדול בעולם אמאזון. כמו כן, לכל תפריט משני נוכל להגדיר רקע ייעודי ורלוונטי, כך שהגולש ידע שתפריט זה מתרכז בקטגוריות בתחום הביגוד למשל. ולעומתו, תפריט אחר שעוסק בקטגוריות הלבשה תחתונה, או הלבשה לילדים, יהיה מונגש אם רקע אחר ומתאים. התפריטים חייבים להיות מאורגנים באופן נכון.

8. צרפו קישורים חיוניים בזמן תחזוקה \ בדפי 404

אל תפספסו הזדמנויות, תמיד הקלו על הגולש. כלומר, אם האתר ירד למצב תחזוקה, הציבו מס’ קישורים חיוניים שאולי יהיו רלוונטיים. דבר נוסף, הגדירו דפי 404 מותאמים אישית. בנו אותם לטעמכם, ולצד השגיאה צרפו מס’ קישורים חיוניים כמו – דף הבית, ו\או השירותים שלכם.

9. השתמשו בקוביות

כמעט בכל אתר אנו חושבים שהצורך בקוביות שירות, הם חלק בלתי נפרד מהחוויה. כבר בדף הבית, נוכל לנתב את הגולש באמצעות הקוביות לשירותים הרצויים. למשל: “תחזוקת מחשבים”, “שחזור מידע”, וכו’ וכו’. הקוביות חייבות להכיל קישור שבאמצעותו הגולש ילחץ וינותב לעמוד הרצוי. שימוש באייקונים רלוונטיים יגדילו את החוויה. כפי שאמרנו, גולשים סורקים. האייקונים יאפשרו לגולש להבין שזה דף העוסק ב- “סריקת וירוסים”, מבלי לקרוא את המלל.

10. השתמשו בכפתור “לראש הדף”

בזמן שהגולש ירד לאמצע העמוד, או לתחתית העמוד. נוכל להציג לו כפתור אשר מאפשר לו לעלות לראש הדף בקליק אחד פשוט. דבר אשר יקל עוד יותר על הגולש בעת הביקור באתר. צרפו לכפתור אייקון מתאים, ורצוי שהכפתור יהיה כמה שיותר בולט! רקע עשוי לעזור.

ולבסוף – נתחו את התנועה ומדדו הצלחות וכישלונות

בכל אפיון וביצוע משימות ב- UX, אחד הדברים שנעשה הוא לנתח את תנועת הגולשים באתר, ויחד איתה למדוד את ההצלחות והכישלונות ולהפיק לקחים. ניתן לעשות זאת באמצעות כלים רבים, ביניהם הכלי של גוגל: Google Analytics. וכן באמצעות HotJar אשר מקליטה את תנועות הגולשים, ומספקת גם מפות חום.
המדידה היא החלק הכי חשוב בעת תהליך UX.

לסיכום

חווית משתמש היא לא מדע מדויק, אך ישנם דברים מסוימים שנוכל לעשות ואיתם לשפר את חווית הגלישה באתר, ולהגדיל את המכירות החודשיות. חשיבה מחוץ לקופסה היא יכולת חיונית בעת העבודה. אנו ממליצים לכל חברת שיווק, סוכנות, ללמוד את המקצוע בצורה מסודרת בקורס מעמיק. ואל תשכחו – כל ממשק שונה ומצריך אפיון ייחודי – כל מקרה לגופו. מקווים שעזרנו לכם, תודה.

idan
Barzilay X

Great service! We are very pleased by the entire process, designing of the user experience, user interface and communication. Worth every Shekel!

Asaf Varon
Asaf Varon
IMNA
Software Architect/Engineer & Team Leader

One of the best UI/UX designers on the market! Amazing to work with you, hope to do it again in the future!

photo
Roni Appel
A brilliant UX/UI professional, creative, and very efficient with fast delivery, understanding the customer needs, and finding the right solutions. Highly recommended!!
Surin Gropper
Surin Gropper

Awesome ui/ux pro. Knows how to make the product intuitive to users. Focus on the user, think as users to make their needs be answered.

Amit_Gal_Alon
Amit Gal Alon

Great job! we loved the UX and the design you made for our new App, thanks Itay!

Meirav Naor Weinstock
Meirav Naor Weinstock
IMNA
Co-Founder & Chief Product and Strategy
We have been working with Itai on our mobile application for the past year, UX/UI, design interfaces to the web, and visibility and visual language…it has been amazing. Italy is an “out of the box” thinker, a professional with high standards and always available for questions and rethinking.
dan gang
Dan Gang
Affective Market
Founder & SEO
Itay Alon is a genius in identifying what is important for product development and how to make it fits with its market. His UI/UX skills and his fast execution always makes me astonished…
shay ittah
Shay Ittah
Strategy.Innovation.Technology.Marketing
Bank Hapoalim

Itay is truly a UI and UX expert and a great person to work with.

user
ישראל בלולו

אני והשותף שלי עשינו אצל איתי ux/ui לאפליקציה.
הבנאדם הכי מוכשר שיש!
נותן המון מעבר, ונותן לך להבין את המוצר שלך יותר טוב מאיך שהבנת אותו בעצמך.
בעל ניסיון אדיר, יצירתיות אין סופית והכי חשוב שהוא מסדר את הראש וממוקד על מה שנכון וטוב לחווית המשתמש, בלי כל השיט מסביב.
מי שרוצה מוצר מעבר למצויין זה הבנאדם שיקח אתכם לשם.

yuval manzura
Yuval Manzura
Dreemz
CEO & Founder

איתי שם בראש מקצועיות יצירתיות והכוונה ברמה הגבוהה ביותר! היינו מרוצים מהתהליך וכמובן מהתוצאה, מגדיל ראש יוצא מהקופסה ונותן 100% מעצמו לטובת הצלחת הפרויקט על הצד הטוב ביותר! איש עבודה אמין ואיכותי שכייייף לעבוד איתו!

56728413_2163447260633888_7960583061203058688_n
GAL s

אנחנו עובדים עם איתי כבר מספר שנים, כבר בראשית הדרך מצאנו בעל מקצוע מהשורה הראשונה, שמהר מאוד הופך לחלק מהותי מעבודת הפיתוח, בליווי, מחשבה ומציאת פתרונות תוך כדי תנועה. ממליץ בחום.

Marianne Galperin
Marianne Galperin

עבדתי עם איתי במספר הזדמנויות. מילים פשוטות לא יוכלו לתאר את הסיפוק הרב מכל התהליך. מתחילתו, פגישת היכרות לפרוייקט כולל מענה מהיר וברור לשאלות, התקדמות בלוחות זמנים שהיתה מהירה יותר ממה שהלקוחה (אני) יכלה להתקדם … תקשורת נפלאה. בקיצור- סיפור אהבה. לכל ייעוץ מהקל אל המורכב איתי הוא הכתובת, מקצוען ברמה בינלאומית, מהיר ועושה אקסטרה מייל עבור הלקוח. אם היה עוד כוכב אחד על חיוך הייתי מוסיפה.
חוזרת שוב ושוב לספק השירות הזה!
איתי – תודה לך!

nir yogev
Nir Yogev
Gavchik
CEO

איתי מדהים! חי, נושם ואוהב user experience. התוצאות שלו מפילות. רמה אחת מעל כולם!

yirga
yirga semay
MetekuAI
CEO

איתי,המון תודה על שיתוף הפעולה המדהים ,היצירתיות ואיכות המוצר. אפיון, עיצוב וחווית משתמש למוצר דיגיטלי עושים עם איתי אלון

Dadi Orion
Dadi Orion
Teaser
CEO Partner

איזה כיף לעבוד עם איש כל-כך מוכשר ויצירתי שמביא לידי ביטוי את הויז׳ן שחלמת עליו! הגענו לאיתי אחרי הרבה חיפושים ועשרות פגישות מתישות עם מעצבים שלא הצליחו להבין אותנו. לשמחתנו, אחרי פגישה אחת עם איתי ידענו שזה מה שחיפשנו. מעצב ומאפיין בחסד שמקשיב לך ומדייק אותך בדיוק איפה שצריך. איתי הצליח להפוך תהליכים מורכבים לפשוטים גם במוצר וגם בתקשורת מולנו. תודה על הכל, בטוח שניפגש בקרוב.

Lior Yadin
Lior Yadin
Entity Med
CEO

ממליץ בחום לעבוד עם איתי, איתי מקצועי ומנוסה בעיצוב ממשקי משתמש בסובכים הדורשים מחשבה ופתרון בעיות באופן יצירתי. איתי איפיין ועיצב חווית משתמש בצורה מושלמת שהפכה את המוצר למוצר נוח, חכם וידידותי למשתמש בצורה שמגדילה לנו את הלקוחות.

Shveka Yoni
Shveka Yoni
Groovifi
FOUNDER

מעצב מקצועי, מהיר ויסודי. מבין עניין, יצירתי. תענוג לעבוד איתו

Tom Brachel
Tom Brachel
Tuto | Techstars 21
Co-Founder & CTO

Great experience! Very professional!

user
Udi Dahan
Baby Beep
CEO

במסגרת הקמת חברה חדשה עבור מוצר למניעת שכחת ילדים ברכב , בחרנו באיתי כמעצב המוצר, אני עובד עם הרבה מעצבים עבור הרבה אפליקציות, זו פעם ראשונה שאני מקבל עיצוב מושלם שלא הייתי צריך להעיר ולגעת, איתי אדם נעים ומוכשר שכיף לעבוד איתו עם תוצאות סופר איכותיות ומהירות, אצלי הוא מהיום מעצב הבית! תודה איתי

daniel yanay
Daniel Yanay
Outline
Founder

אין הרבה אנשים מוכשרים כמו איתי, שילוב של אסטרגטיה, אינטלגנציה והמון כישרון, היה תנעוג לעבוד ביחד מחכה לפרויקט הבא!!!!

user
Israel B
Founder

אני והשותף שלי עשינו אצל איתי ux/ui לאפליקציה. הבנאדם הכי מוכשר שיש! נותן המון מעבר, ונותן לך להבין את המוצר שלך יותר טוב מאיך שהבנת אותו בעצמך. בעל ניסיון אדיר, יצירתיות אין סופית והכי חשוב שהוא מסדר את הראש וממוקד על מה שנכון וטוב לחווית המשתמש, בלי כל השיט מסביב. מי שרוצה מוצר מעבר למצויין זה הבנאדם שיקח אתכם לשם.

Alon Amit
Alon Amit
ReDent Nova
Director of marketing

Working with Itay has been a pleasure. He understood the spirit of the product and the company immediately and even had some suggestions from his perspective as a UI/UX designer that helped improve our product. Itay provided the work in a short matter of time, with quick answers and excellent communication.

We’re looking forward to working with him again!

זמין לכל בקשה

השאירו פרטים ברורים ואחזור אליכם עד הארוחה הבאה, מבטיח.

  logo-face-fucsia
  איתי אלון
  מנכל ובעלים

  Related Posts

  לכל שאלה
  1
  ItayAlon.com
  הי
  איך אפשר לעזור?
  דילוג לתוכן