שאלות ותשובות

כל התשובות לעיצוב אפליקציות
+ כתוב באתר עיצוב בחמישה ימים, זה אמיתי?

למה לא? אני עומד מאחורי כל מה שכתוב במאה אחוז. הניסיון הרב שאני מביא איתי וכלי העבודה המקצועיים שזמינים מאפשרים לי לקנספט ולעצב אפליקציה בפרקי זמן קצרים מאוד. כמובן שכל המשימה הזו תלוייה בדואט שבין הלקוח לביני ובמורכבות האפליקציה. מדובר בעיקרון על אפליקציות שאין בהן מורכבות מיוחדת, ברוב המקרים זה כך

+ אתה עושה בעצמך את ה UX וה UI?

כן! יש לי ניסיון של למעלה משמונה שנים באפיון ממשקי נתונים ואפליקציות, בעברי שימשתי כמנכ”ל משרד פרסום דיגיטלי לחברות גדולות במשק הישראלי. תוסיפו לזה את האהבה הגדולה שלי – עיצוב ממשקי משתמש (שזה הרקע האקדמי שלי) וקיבלתם שילוב מעניין של שני צידי המוח של יכולת הבנת האינטואיציה של המשתמשים שלכם וההמרה של המידע הזה לעיצוב עדכני ואינטואיטיבי. הבונוס שאני מביא לתמונה הוא הידע והניסיון הרב שלי בשיווק ופרסום המתבטא בתוצר הסופי ובקריאיטיב.

+ האם אתה יודע גם לפתח אפליקציות?

המומחיות שלי היא אפיון ועיצוב – UI ו UX, עם זאת, עם השנים בררתי שלשה צוותי פיתוח בארץ ובעולם שמומחים בפיתוח בסגמנטים שונים, לקוחות המעוניינים לפתח את האפליקציה שלהם דרכי, זוכים לטיפול אישי שלי מול צוות הפיתוח, לקיצור תהליכים ולמוצר מצויין.

+ מה אני צריך להכין כדי לקבל ממך הצעת מחיר?

ישנם יזמים שיש להם ידע וניסיון רב בתחום והם בדרך כלל מגיעים מוכנים עם רעיון מבושל ואף יותר מכך, חלקם מגיעים עם מסמך אפיון מסכים שמאפשר לי להיכנס לתוך תהליך החשיבה ולספק עבורם לא רק עיצוב מעולה שעונה על הדרישות אלא גם להאיר ולהעיר ממיטב נסיוני ולקצר את התהליכים למינימום כדי להשיג את היעד העיקרי.
לעומתם, ישנם יזמים שיש להם רעיון מעולה והם מגיעים עם ניצוץ בעיניים לספר לי את הרעיון שלהם – זה גם מספיק. התפקיד שלי הוא להתחבר לסיפור ולמטרה ולהציע נרטיב חזק לסיפור שלהם וממנו לצאת לשאר הדברים כמובן – אפיון פונקציונאלי, מיתוג, אפיון מסכים UX ועיצוב UI. בדרך כלל אני מתאים לצרכי האפליקציה גם צוות פיתוח מעולה שמספק תוצרים מצויינים ומתקדמים בפרקי זמן קצרים ובאיכות מעולה

+ מה תהליכי העבודה מולך בעיצוב ותכנון אפליקציה?

שאלה טובה. התהליכים מוסדרים בגאנט לוחות זמנים, אני בדרך כלל משתדל להקדים בלוחות הזמנים ולהוציא תוצר מנצח בזמן קצר.

כדי לעשות את זה אני מתחיל בתחקיר היזם כדי לדלות ממנו כמה שיותר פרטים שיעזרו לי בלצייר תמונה רחבה ומקדימה על היזם, הסביבה וההעדפות.
מיד לאחר מכן למי שצריך אני מכין מיני ספר מותג הכולל שפה ויזואלית, פלטת צבעים, גופנים, שפה סימבולית ואייקונים ומסך אחד או שניים להדמייה. השלב השלישי כולל בתוכו אפיון WIREFRAMES תהליכי של כל מסכי האפליקציה ברמת UX, בדרך כלל הלקוח מקבל ממני תוצר אינטראקטיבי שיוכל “לחוש” את התכנון בפקטו. השלב הבא הוא שלב עיצוב כלל מסכי האפליקציה שבסיומו הכנה לפיתוח ואינטגרציה עם צוות הפיתוח להעברת החמרים.

אני מאוד ממליץ על הוספת שלב נוסף בתהליך, לפני התחלת פיתוח והוא יצירת פרוטוטייפ עם העיצובים הגמורים על מנת לוודא ששום דבר לא נשכח או נפל בין הכיסאות – בדרך כלל בשלב זה תמיד יש עדכונים שיכולים להיות מאוד יקרים אם נזכרים לעלות עליהם בשלב הפיתוח.

פרטים נוספים על התהליכים אפשר לקרוא כאן

+ אז אתה עושה הכל?

לא! אני מתמחה בממשקי משתמש ועיצוב אפליקציות (מה שנקרא UI, UX).
עם זאת, צברתי עם השנים קולגות בתחום שהם אמינים, זריזים, מקצוענים ונוחים במחיר. רובם פרילנסרים כמוני בעלי ראש גדול ואחראים. אותם אני מחבר לחלק לא קטן מהלקוחות שלי בכל מני תחומי פעילות (פיתוח, אנימציה, סרטונים ועוד…)

+ איפה אתה יושב ומה הזמינות שלך?

אני יושב ב Re:Tech בתל אביב, ממש מעל האוזן בר. כן, גם אני שותף פעיל בשניים או שלשה מיזמים. אתם מוזמנים לבוא ולשבת איתי כאן או שאקפוץ אליכם. אני זמין בדרך כלל.

+ מה נשאר אצלינו ביד בסוף?

אתם בעלי הפרוייקט ואתם משלמים למקצוען כדי שיפיק לכם את העבודה. כל קבצי המקור, הברנדינג, תמונות וכל קובץ אחר שיצרנו בתהליך שייך לכם והזכויות עליו שלכם. כל זה כדי שתוכלו להיות חופשיים בעתיד לפנות לכל נותן שירות אחר ולא להתחיל תהליכים מהתחלה. אני פוגש לא מעט לקוחות שיש להם לוגו בתמונה אבל ללא קובץ מקור, אצלי זה לא יקרה.

+ כמה עולה לעצב אפליקציה?

למחיר של תכנון ועיצוב אפליקציה (UI UX) יש מנעד רחב של אפשרויות. תוכלו לקרוא ולהבין היכן הרעיון שלכם נמצא בטווח בפוסט הזה או להתקשר אלי לטלפון 052-3367908 ולהתייעץ איתי.

+ מה עוד אני יכול לקבל ממך?

כמובן שמלבד עבודה מעולה ואיכותית בעיצוב האפליקציה שלכם, אתם מקבלים את הידע והיכולות שלי בתחומים אחרים שיעזרו לכם לצלוח את המכשולים הראשונים ביעילות.

נסיון וידע של למעלה מעשור בשיווק דיגיטלי ופרסום, כיזם בעצמי, אוכל לתת לצעירים שביניכם לפחות את הניסיון והידע שלי בתהליך שמיזם עובר, לזקק את הערך הייחודי, ליצור MVP מוצלח, ליצור ONE PAGER מעולה ולתת טיפים בפרזנטציות השקעה, ואם ממש תרצו גם לבחון את המודל העסקי שלכם.

אתם תמיד מוזמנים להתייעץ איתי על כל דבר ואני מבטיח לענות לכם בבהירות ולקדם אתכם למטרה.
052-3367908 או לשלוח לי מייל: uxui@itayalon.com

שמרו על קשר

הקשר בין חווית משתמש לקידום אתרים אורגני

הקשר בין חווית משתמש לקידום אתרים אורגני

יש הרבה מן המשותף לשני הנושאים שנעסוק בהם במאמר הזה. שניהם מהווים מקצועות

קרא עוד
Emotional Experiences - השפעת החוויה הרגשית על החלטות לוגיות בעולם ה B2B

Emotional Experiences - השפעת החוויה הרגשית על החלטות לוגיות בעולם ה B2B

כשאנחנו אומרים שיווק B2B אנחנו חושבים משעמם, לוגי, ישיר, חסר גיוון, ובאמת,

קרא עוד
UI UX בשירות המהפכה התעשיתית 4.0

UI UX בשירות המהפכה התעשיתית 4.0

אחד האתגרים הגדולים והמשמעותיים שהאנושות עומדת בפניו בעשר שנים הקרובות

קרא עוד
עיצוב מפות בעידן המודרני: UX UI של מפות

עיצוב מפות בעידן המודרני: UX UI של מפות

לאורך כל ההסטוריה האנושית, מאז שהאדם למד להתמצא והרחיב את סקרנותו,

קרא עוד
עיצוב ותכנון אפליקציות לקבוצות עם צרכים מיוחדים

עיצוב ותכנון אפליקציות לקבוצות עם צרכים מיוחדים

על מנת ליישר קו בהבנת הפוסט הזה, חשוב שאגדיר את המונח “קבוצות עם

קרא עוד

חיוג מהיר