פרוטוטייפ

18 טרנדים ומגמות באפליקציות מובייל ב-2017 שישנו את הדרך שבה אתם עושים עסקים

18 טרנדים ומגמות באפליקציות מובייל ב-2017 שלוקטו מתוך אפליקציות מובייל מובילות, מומחי UX (חווית משתמש) ו-UI (ממשקי משתמש) מרחבי העולם.

1. IOT וישומים לבישים

האינטרנט של הדברים ומוצרי הישומים הלבישים כנראה שישארו איתנו זמן מה, אם לא יותר. אפליקציות למוצרים לבישים מתחילים לתפוס תאוצה ב 2017 לעומת האינטרנט של הדברים, ששם ההתפתחות מבשילה בקצב איטי יותר וכנראה נתחיל לראות יותר סדר בדברים בסוף 2017. גם Apple וגם Google וכמובן שהחברות המזדנבות מבקשות להשיג את הפערים, מפתחות יישומים במערכות ההפעלה שהמשותף בהם הוא חיבור לחפצים שנמצאים בעולם הפיסי במטרת שליטה אולטימטיבית ממכשיר אחד על כל הצרכים שלנו.

לקריאה

איפיון אפליקציה – שלבים בעיצוב חווית המשתמש

לפני שניגשים לממש את הרעיון שלכם באפליקציה, חשוב לכל יזם לעבור מספר שלבים כדי שהתבשיל שהוא מכין יעבור טיונינג ברמה האישית.

בין אם אתם צריכים אפיון אפליקציה לאייפון או אפיון אפליקציה למובייל, זה לא אומר שאתם חייבים ללמוד אפיון אפליקציות כמו אלו שזה ממש המקצוע שלהם, אבל בהחלט יש באפשרותכם להציג התקדמות בשלה ברעיון שלכם שתקל עליכם בהמשך בתקשורת עם נותני השירות.

אפיון אפליקציות – איך זה עובד?

כשמדברים על אפיון אפליקציה, חשוב להבין שיש סוגים שונים של אפיון אפליקציות, לכל אחד תפקיד משמעותי בדרך והתייחסות שונה. לא את כל סוגי האפיונים יכול כל אדם להכין, אך בהחלט רצוי לדעת ולזהות אותם כדי להבין טוב יותר את התהליך כולו.

אפיון אפליקציה טוב ומדוייק, חוסך בעלויות רבות ובזמן יקר שבדרך כלל אינו מצוי בשפע אצל יזמים ולכן השקעה באפיון בדרך כלל מחדדת ומפקסת את הרעיון עד לפרטים הקטנים ומאפשרת שפה משותפת עם כל מספקי השירות והסתכלות על הרעיון או המיזם בעין רחבה יותר. האפיון בשלבים הראשונים מאפשר לזהות בעיות בממשק המשתמש, בהבנת הממשק, במטרה של השירות או האפליקציה ובטעויות שמקורן בהתמצאות וביצוע פעולות רצויות.

עדיף לשנות, לתקן ולחשוב מחדש בשלבי האפיון מאשר בשלב עבודת הפיתוח מטעמי עלויות וזמן.

לקריאה

פרוטוטייפ לסטארטאפים לקראת גיוס השקעה

המירוץ המטורף בלהיות סטארטאפיסט לעיתים קרובות מרוקן אותך מאנרגיות ומשאבים. סטארטאפיסטים צעירים מלאי תשוקה ומרץ ליצור ולברוא את הרעיון שלהם, מוצאים שלעיתים מאוד קרובות אלו תכונות יקרות מפז אך אינן תנאי בלעדי להצלחה.
פרוטוטייפ טוב הוא מפתח חשוב לסטארטאפים לקראת גיוס.

אחד הדברים הטובים בניסיון הוא להבין ולנתח את כישלונות העבר ולהסיק מתוכן את סט הכלים הנדרש להצלחה. כמובן שגם אם יש לכם סט כלים משוכלל, עניין זה עדיין לא מבטיח הצלחה אך אין ספק שלסטארטאפיסים צעירים סט כלים זה מהווה ריכוך לכניסה האינטנסיבית לעולם היזמות.

לא אכנס בפוסט זה לכל סט הכלים, ברצוני לדבר על כלי אחד משמעותי ביותר, הן ליזם הרעיון והן לסביבה האנושית העוטפת את היזם והמיזם בשלביו הראשונים.

הפרוטוטייפ:

הפרוטוטייפ מלמד אותנו, היזמים בשיעור חשוב לפני השקעת משאבים כספיים, אולי המשמעותיים ביותר בפיתוח רעיון ומימושו.

מניסיוני הצנוע נוכחתי לדעת שרוב המיזמים והסטארטאפים אינם בוחנים את עצמם מספיק לקראת השלב הזה ומאיצים את התהליך כחלק מהתשוקה והאנרציה לכדי מוצר בשלב מוקדם מדי.

רק לאחר השלמת תהליך הפיתוח נתקלים מירב היזמים בקשיי עיכול נוצריות ונאלצים לבצע ניתוחי לב בזמן אמת ולהוציא כספים מיותרים רבים או לחילופין לעגל פינות כדי לעמוד בהבטחת ההשקה.

לעתים אין ליזמים כסף נוסף להשקיע על מנת לישר קצוות ולמזער נזקים. זהו מצב של תסכול וחוסר בשלות אופייני במיוחד ליזמים ישראלים. זה מה שטוב בנו אך לעיתים גם מה שמכשיל אותנו.

לקריאה

חיוג מהיר